Logo

Týna Kocifajová & Jan Hoffmann – Když jsme začínali, v Jihočeském kraji nebyla jediná sdílená kancelář

Redakce
Redakce
12.12.2022

Prostor, lidi a akce, které se v komunitě kolem sdílené kanceláře odehrávají. To jsou základy kvalitního coworkingu. Říkají Kristýna Kocifajová a Jan Hoffmann zakladatelé prvního jihočeského coworkingu.

Jaké byly začátky? Pomohl provozu přesun do centra? Proč sem chodit a je coworking pro každého? Poslechněte si v dalším díle Jihočeského podcastu se zakladateli Cowo CB. 


Kocifajova Hoffmann

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Tomáš Nemrava (Nema) – Ceny dřeva se zdvojnásobily. Loni jsme na dodávkách dřevostaveb kvůli tomu tratili

Na stavbu už bude těžké sehnat lidi. Výroba domů se přesune do fabrik a na místo stavby se pouze doveze prefabrikát a během týdne se dům postaví. Takovou budoucnost stavebnictví vidí ředitel firmy Nema Tomáš Nemrava. Nejen o dřevě a stavbách z něj v dalším dílu Jihočeského podcastu. Jihočeský Podcast · Tomáš Nemrava – Ceny…

Redakce 25.04.2022

Věra Hlaváčková – na Otáčivém hledišti se hraje téměř s nasazením života, říká matka Laviho ze seryjálu Vyšehrad

Moderátor Jihočeského podcastu Petr Meškán si tentokrát povídá s herečkou Věrou Hlaváčkovou. Ta byla nominována na cenu Thálie za hru, kterou přímo pro ni napsal Petr Zelenka. Řeč bude o tom, co se odehrává v hlavě herečky, když vstupuje do role. Nebo o tom, že lockdown z ní udělal spisovatelku. Jihočeský Podcast · Věra Hlaváčková…

Redakce 11.07.2022

Lukáš Průdek – ředitel Jihočeského Divadla

Lukáš Průdek řídí a vede největší divadelní scénu v Jihočeském kraji. Krom Jihočeského divadla a všech jeho souborů má tedy „pod palcem“ i otáčivé hlediště v Českém Krumlově. V podcastu si s ním povídáme o jeho historii, jak funguje divadelní scéna, jaké změny se u nich odehráli v souvislosti s COVID-19 a jaké moderní technologie…

Redakce 02.02.2021

Učitel Bohuslav Hora – Ani Božena Němcová neuměla pravopis

Původně měl být sládkem, ale postavil se přání svého otce a přihlásil se na pedagogickou fakultu. V rámci své praxe zažil přelom, kdy se přesunul do Plané nad Lužnicí a začal se dětí ptát, co a jak se chtějí učit. Díky jeho nekonvenčním přístupům se stal mezi studenty velmi populárním. Po 25 letech ve školství…

Redakce 24.04.2023

Ředitelka Domova pro seniory Petra Zimmelová – Člověk je křehká nádoba a je na tomhle světě jen na chvilku

Jaké jsou podmínky přijetí do domů pro seniory? Kolik to stojí? Jak vypadá v současné době pobyt v moderních zařízeních? Zkušenosti v práci se seniory nabírala v Holandsku, Finsku nebo v USA. S Petrem Meškánem si povídala expertka na stárnutí a ředitelka Domova pro seniory Máj v Českých Budějovicích Petra Zimmelová. Jihočeský Podcast · Ředitelka…

Redakce 31.12.2022

Marek Wohlgemuth – není nám lhostejný osud lidí, kteří opouštějí Arpidu a proto vzniká nový areál Arpida plus

V novém vydání Jihočeského podcastu Petr Meškán probral s ředitelem centra Arpida Markem Wohlgemuthem radosti i strasti, se kterými se dennodenně setkává. Dojde i na technologie, které se v práci s handicapovanými využívají. Hlavním tématem je stavba a potřebnost nového areálu, na který se musí ve sbírce vybrat obrovská částka. Jihočeský Podcast · Marek Wohlgemuth…

Redakce 06.12.2021

Milan Pleva a Kristýna Novotná – Jak nadšenci provozují letní kino Háječek

Hosty jsou Milan a Kristýna, členové spolku, který se v loňském roce stal provozovatelem českobudějovického Letního kina Háječek. Jaké bylo jednání s městem? Jak náročné je provozovat kino? Jak funguje nákup licencí od distributorů? Jaké technologie se dnes používají? Nejen tyto ale i řadu dalších otázek jsme položili této dvojici, která dala letnímu kinu novou…

Redakce 19.02.2021

Vlastislav Bříza – od pronájmu lodiček mezi podnikatelskou elitu

Kdo si myslí, že budějovická firma KOH-I-NOOR je pouze výrobce výtvarných potřeb je na omylu. Za roky si původně výrobce tužek našel cestu do tolika oborů, že celý holding loni i přes uzavírání obchodů a hotelů udržel tržby i zisk. Do jakých aut dodává holding Vlastimila Břízy součástky, jak se podniká v Číně a kolik…

Redakce 10.11.2021

Michal Trpák – umělec, sochař a organizátor výstavy Umění ve městě

Michal Trpák vystudoval uměleckou školu Sv. Anežky v Českém Krumlově. Studoval i UMPRUM v Praze a na stážích byl i v zahraničí. Přesto zůstává v jižních Čechách. V Českých Budějovicích už víc než deset let organizuje výstavu Umění ve městě, která se rozšiřuje i do dalších jihočeských měst. Ve studiu Jihočeského podacstu mimojiné prozradil Petru…

Redakce 07.06.2021