Logo

Pavel Podruh – vizionář stojící za projektem Český soběstačný dům

Redakce
Redakce
07.05.2021

Petr Meškán vyzpovídal v našem podcastovém studiu Pavla Podruha. Ten se před lety pustil do stavby Českého soběstačného domu. Ten už stojí a čeká na své první nájemníky. Kolik stojí postavit dům bez připojení na jakékoliv inženýrské sítě? Jak ho to napadlo? Bude dům fungovat i když nebude svítit slunce? Kdo v něm bude bydlet? Odpovědi najdete v dalším dílu Jihočeského podcastu.


Pavel Podruh Český soběstačný dům

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Týna Kocifajová & Jan Hoffmann – Když jsme začínali, v Jihočeském kraji nebyla jediná sdílená kancelář

Prostor, lidi a akce, které se v komunitě kolem sdílené kanceláře odehrávají. To jsou základy kvalitního coworkingu. Říkají Kristýna Kocifajová a Jan Hoffmann zakladatelé prvního jihočeského coworkingu. Jaké byly začátky? Pomohl provozu přesun do centra? Proč sem chodit a je coworking pro každého? Poslechněte si v dalším díle Jihočeského podcastu se zakladateli Cowo CB.  Jihočeský…

Redakce 12.12.2022

Pavel Schwarz, Terms – připravujeme agrobota do domácnosti

Tento podcast s Pavlem Schwarzem je hodně o technologiích a trendech. Moderátor pořadu Jan Schönbauer provede posluchače celou historií společnosti Terms. Od výroby testovacích strojů, přes výstavbu mobilních sítí až k fotovoltaice a společnosti GoPay. To všechno firma Terms dělala nebo dělá. Závěrem se dozvíte, co v Termsu už několik let připravují a v čem…

Redakce 21.06.2021

Michal Špaček – Kam se posouvají hranice bezpečnosti na internetu?

Michal je webový vývojář a „security inženýr“. Pořádá školení, zajímá ho bezpečnost, staví, boří a testuje webové aplikace. Přednášel na více než 100 konferencích a akcích, včetně WebExpa v Praze a Passwords v Las Vegas, na obou opakovaně. Pracoval na platebních systémech ve Skype, zlepšoval zabezpečení Slevomatu, pracoval také pro Apiary a v současné době…

Redakce 31.08.2021

Libor Grubhoffer – vědecká kapacita a ředitel Biologického centra

V tomto dílu Jihočeského podcastu Petr Meškán vyzpovídal člověk s největším počtem titulů, který zatím kdy byl naším hostem. Libor Grubhoffer je ředitel Biologického centra, vědec nebo také bývalý rektor Jihočeské univerzity. Řeč bude i o tom jestli je možné, že koronavirus unikl z čínské laboratoře. A nebo nakolik řídí řešení pandemie peníze. Jakou roli…

Redakce 07.09.2021

Jiří Hájíček – Držitel několika prestižních knižních cen

Úspěšný jihočeský spisovatel. Držitel několika prestižních knižních cen včetně ceny Magnesia Litera – knihou roku 2012 se stal jeho román Rybí krev. Věnuje se tématice jihočeského venkova, ale píše i poezii. Petr Meškán se ho ptá na to jak vzniká román, kde bere inspiraci nebo jaká technika mu usnadňuje práci.  Jihočeský Podcast · Jiří Hájíček…

Redakce 14.03.2023

Folková kapela Epydemye – proč začala během pandemie využívat moderní technologie

Folková kapela Epydemye je jednou z nejúspěšnějších skupin z jižních Čech. Jsou držitelé ceny Anděl a na jejich koncerty pravidelně chodí stovky lidí. V dalším díle Jihočeského podcastu si se dvěma členy povídal Petr Meškán. Proč kapela zvolila zvláštní jméno Epydemye? Prož začali moderní technologie víc používat s pandemií? Jihočeský Podcast · Kapela Epydemye -…

Redakce 20.07.2021

Milan Pleva a Kristýna Novotná – Jak nadšenci provozují letní kino Háječek

Hosty jsou Milan a Kristýna, členové spolku, který se v loňském roce stal provozovatelem českobudějovického Letního kina Háječek. Jaké bylo jednání s městem? Jak náročné je provozovat kino? Jak funguje nákup licencí od distributorů? Jaké technologie se dnes používají? Nejen tyto ale i řadu dalších otázek jsme položili této dvojici, která dala letnímu kinu novou…

Redakce 19.02.2021