Logo

Věra Hlaváčková – herečka Jihočeského divadla

Redakce
Redakce
30.03.2022

Absolvovala brněnskou konzervatoř a po kratším angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové a následně v brněnské Mahenově činohře zakotvila v Jihočeském divadle, kde do dnešního dne nastudovala přes 100 rolí. K jejím „erbovním“ divadelním úlohám patří Emilie Marty v Čapkově Věci Makropulos, Máša v Čechovových Třech sestrách, Paulina z Racinova Polyeucta, za níž obdržela svou první ze svých doposud jedenácti Jihočeských Thálií. V dlouhé řadě žánrově různorodých úloh se představila také před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Za své herecké výkony byla třikrát v širší nominaci na celostátní Cenu Thálie, v roce 2013 pak získala nominaci na Thalii za herecký výkon roku za roli Věry v dramatu Job Interviews, které pro ni napsal a režíroval Petr Zelenka.
Účinkovala rovněž v několika filmech (např. v Hřebejkově Nevinnosti, Tesáčkově Pravdě visící na vlásku a nejnověji ve Wlodarczykových Zlodějích zelených koní, 2016) a televizních seriálech (Trpaslík, Vyšehrad, Místo zločinu Plzeň, Policie Modrava a mnoha dalších). Má svůj pořad v Jihočeské televizi Čtyři tlapky, kde pomáhá najít pánečky opuštěným pejskům.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Jan Plomer – autor mezinárodního patentu na vlastní hybridní pohon

Aktuálně připravuje Honza Schönbauer další díl Jihočeského podcastu o elektromobilitě. Jeho hostem bude Jan Plomer, který má své vývojové centrum hned za humny Jihočeského kraje v Kašperských Horách. Pan Plomer je autorem mezinárodního patentu na vlastní hybridní pohon a vyvíjí elektromechanický akumulátor, se kterým sbírá různá ocenění (například E.ON Energy Globe Award v roce 2017)….

Redakce 16.08.2021

Vít Krejčí – patý český basketbalista z NBA v Jihočeském podcastu

Basketbalista a sportovec roku Strakonicka 2021 Vít Krejčí je patým Čechem, který nastoupil v severoamerické nejvyšší basketbalové soutěži NBA. Momentálně se prosadil do základní pětky týmu Oklahoma City a jeho premiérová sezona v NBA se dá označit za fantastickou. Jsme velice rádi, že nám Vít potvrdil rozhovor po skončení letošní sezony. Jaké je to hrát…

Redakce 11.04.2022