Logo

Nicole Stava – obchodnice s uměním, jejíž rukama prošla i díla Pabla Picassa

Redakce
Redakce
21.08.2021

Spravuje rodinné sbírky výtvarného umění, ale také Panství Bechyně o rozloze víc než 7 km čtverečních. V umění se vyzná. Studovala Cultural and Creative Industries na škole King’s College London. V třiadvaceti letech se stala nejmladší poradkyní slavné aukční síně Christie’s na celém světě. Na začátku své kariéry se Nicole stala odpovědnou za hlavní obory uměleckých děl, které dosáhly prodejní hodnoty několika milionů, včetně umělců jako Pablo Picasso, Juan Miro, Andy Warhol a mnoho dalších. A je toho mnohem více, co v Jihočeském podcastu s Nicole Stava probere Petr Meškán.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Jan Plomer – autor mezinárodního patentu na vlastní hybridní pohon

Aktuálně připravuje Honza Schönbauer další díl Jihočeského podcastu o elektromobilitě. Jeho hostem bude Jan Plomer, který má své vývojové centrum hned za humny Jihočeského kraje v Kašperských Horách. Pan Plomer je autorem mezinárodního patentu na vlastní hybridní pohon a vyvíjí elektromechanický akumulátor, se kterým sbírá různá ocenění (například E.ON Energy Globe Award v roce 2017)….

Redakce 16.08.2021

Jan Štifter – novinář narozený v Českých Budějovicích s nimiž spojuje svá díla

Jan Štifter je novinář narozený v Českých Budějovicích s nimiž spojuje svá díla. Vystudoval kulturní dějiny v Pardubicích. Působil v Mladé frontě DNES a Lidových novinách, v letech 2009-2012 pracoval jako šéfredaktor týdeníku Mladá fronta Sedmička. V současné době vede jihočeský měsíčník Barbar. Žije v Budějovicíh a s manželkou Evou mají dva syny: Prokopa a…

Redakce 18.09.2021

Michal Vítovec – Sportovní fotograf Rallye Dakar

Původní profesí je Michal stavař. V Roce 2016 dostal nabídku od nově vznikajícího rallye teamu na fotografování. Do té doby to byl jen jeho koníček. Za pár let se z něj stal respektovaný fotograf motoristického sportu. Fotí extrémní soutěže a byl i na Rallye Dakar.

Redakce 31.08.2021

Jitka Charvátová – zpěvačka kapely Oceán

Budějovická rodačka. Jako zpěvačka spolupracovala s Dušanem Vozárym a byla součástí legendárního projektu Mejly Hlavsy Fiction, se kterým vydala tři alba. Tři desky má na svém kontě i s elektronickou sestavou Skyline. Sama vydává sólová alba jako JI. V poslední době působí jako zpěvačka nového Oceánu a jako lektorka zpěvu. Dlouhá léta pracovala v jedné…

Redakce 31.08.2021