Logo

Jan Plomer – autor mezinárodního patentu na vlastní hybridní pohon

Redakce
Redakce
16.08.2021

Aktuálně připravuje Honza Schönbauer další díl Jihočeského podcastu o elektromobilitě. Jeho hostem bude Jan Plomer, který má své vývojové centrum hned za humny Jihočeského kraje v Kašperských Horách. Pan Plomer je autorem mezinárodního patentu na vlastní hybridní pohon a vyvíjí elektromechanický akumulátor, se kterým sbírá různá ocenění (například E.ON Energy Globe Award v roce 2017). Mimo jiné dodával také elektroautobusy pro město Ostrava. O tom, co firma PLOMER Engeneering nového vyvíjí, a jaký vidí přínos v elektromobilitě její zakladatel se dozvíte v dalším díle Jihočeského podcastu.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Věra Hlaváčková – herečka Jihočeského divadla

Absolvovala brněnskou konzervatoř a po kratším angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové a následně v brněnské Mahenově činohře zakotvila v Jihočeském divadle, kde do dnešního dne nastudovala přes 100 rolí. K jejím „erbovním“ divadelním úlohám patří Emilie Marty v Čapkově Věci Makropulos, Máša v Čechovových Třech sestrách, Paulina z Racinova Polyeucta, za níž obdržela…

Redakce 30.03.2022

Miloslav Kamiš – ředitel Viscofanu

Miloslav Kamiš působí ve španělské společnosti VISCOFAN působí od roku 2001. Začínal ve výrobě a postupně si prošel téměř všechna oddělení, až se v roce 2007 stal ředitelem závodu v Českých Budějovicích. Miloslav Kamiš je zároveň předsedou rady Oblastní hospodářské komory České Budějovice a působí v dalších jihočeských organizacích podporujích inovace a podnikání v kraji….

Redakce 24.06.2022